Dziś jest: piątek 26 kwietnia 2019 r. Jest to 116 dzień roku. Wschód: 05:12 Zachód: 19:54, Dzień liczy: 14 godz. i 42 min.

Wchodzisz z IP:
3.80.128.196
Licznik odwiedzin:
Osób online:1
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

fb
 • Ochrona Danych Osobowych
  Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Bartosz Świetnicki, adres e-mail: iod@powiat.busko.pl

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (maszyny do szycia, spawarki, wiertarka)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 12.06.2018 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 11.06.2018 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Wycieczka w Bieszczady
  2018-04-16 14:37
  W dniu 13 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3d z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej byli na programowej wycieczce na zaporze i w elektrowni nad Soliną.
  Zwiedzanie kompleksu zaczęło się od krótkiego filmu, który wyjaśnił mechanikę zapory
  i procesy, które w niej zachodzą. Po filmie do grupy dołączył przewodnik, który zabrał wszystkich do wnętrza kompleksu, gdzie panuje stała temperatura 7-8 ºC oraz 100% wilgotność. Do pokonania mieliśmy około 100 stopni schodów.
  Pierwszym przystankiem były stare turbiny, które przeszły na „techniczną emeryturę”. Niebieskie „wirniki” posiadają tabliczki znamionowe z opisami mocy, czasem pracy oraz rozkładem ile pracowały w trybie „turbinowym” lub „pompowym”, przewodnik opowiedział również historie dwóch śmigłowców MI-2.
  Kolejnym przystankiem była „hala maszyn” – gdzie zobaczyliśmy elementy prowadzące czterech hydrozespołów: 2 klasycznych i 2 tzw. rewersyjnych o łącznej mocy 200 MW. Tam widzieliśmy ogromny dźwig do konserwacji hydrozespołów, a także starą nastawnię z lat 60-tych.
  Następnie zeszliśmy do najniższej galerii serwisowej. Tu na wyobraźnię zaczęła działać wiedza, że nad nami było 81,7 m betonu ważącego 2 mln ton, a zaraz za ścianą 60 m słupa wody. Dodatkowo najniższa galeria znajduje się 6 m pod dnem jeziora. Co kilka metrów mijaliśmy urządzenia pomiarowe, które nieustannie mierzą ciśnienie, naprężenie betonu, jego temperaturę i wilgotność oraz przepływ wody dostającej się przez szczeliny i zakamarki.
  Po kilkudziesięciu metrach spaceru wyszliśmy na drugą galerię, znajdującą się na wysokości parkingu, z którego weszliśmy do zapory. W drugiej galerii zobaczyliśmy naprawdę majestatyczny kawałek budowli, to tzw. powiększona fuga dylatacyjna czyli ogromna szczelina pomiędzy betonowymi segmentami przyporowymi zapory.
  Następnie przewodnik odprowadził nas do rogatek i wróciliśmy do autokaru. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po zaporze.

  A.Duda


  Fotorelacja:
  Galeria zdjęć

  ...powrót
  Do góry ...