Dziś jest: poniedziałek 18 stycznia 2021 r. Jest to 18 dzień roku. Wschód: 07:32 Zachód: 16:00, Dzień liczy: 8 godz. i 28 min.

Wchodzisz z IP:
3.221.159.255
Licznik odwiedzin:
Osób online:3
Przeszukaj aktualności:

Pogoda:
Mapka pogody


QR-Code :)

ZST-I Tetris

fb
 • Ochrona Danych Osobowych
  Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni Bartosz Świetnicki, adres e-mail: iod@powiat.busko.pl

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (podnosnik nozycowy symbol (typ): STD-8200, model STD-8240TX-W)

  Informujemy, że specyfikacja została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 21.05.2019 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniach 17.05.2019 r. oraz 20.05.2019 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (maszyny do szycia, spawarki, wiertarka)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 12.06.2018 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 11.06.2018 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]

 • Wykaz podręczników
  Wykaz obowiązujących podręczników dla uczniów.

 • Informacje o projekcie "Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region"

 • INFORMACJE O PROJEKCIE "DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI..." na Naszej stronie
  Wszystkie informacje o aktualnym Projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego "Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza - szansą na sukces zawodowy"

 • SEKCJA TENISA ZIEMNEGO
  działająca przy Szkolnym Klubie Sportów Przestrzennych "TRAWERS"zaprasza do korzystania ze szkolnego kortu i udziału w zajęciach sekcji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. p. Krzysztofem Dulnikiem.

 • Jesteśmy na facebooku
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku • Archiwum • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że przetarg sprzedaży mienia ruchomego został rozstrzygnięty w dniu 07.11.2016 r., wyniki rozstrzygnięcia zostana przesłane osobom zainteresowanym.
 • Oferta sprzedaży mienia ruchomego (obrabiarki)

  Informujemy, że specyfikacja oferowanych maszyn została udostępniona do pobrania.

  Oferty zakupu należy składać w sekretariacie szkoły do godz. 15.00 dnia 4.11.2016 r.
  Mienie ruchome przeznaczone do sprzedaży w celu oględzin będzie udostępnione w godzinach 12.00 do 14.00 w dniu 3.11.2016 r.

  [pobierz plik ze specyfikacja]


 • Podsumowanie projektu ERASMUS+
  2020-09-02 07:36
  Realizowany przez Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju dwuletni projekt pod nazwą „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do kariery” finansowany w ramach programu Erasmus+ dobiegł końca.
  Projekt realizowany był w okresie 01.09.2018 – 31.08.2020. W projekcie wzięło udział 48 uczniów, podzielonych na 3 szesnastoosobowe grupy zawodowe: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Głównym celem projektu były dwutygodniowe praktyki zawodowe, które uczniowie odbyli w Sewilli (Hiszpania). Każda grupa uczniów przygotowywała się do wyjazdu i realizowała praktyki zgodnie ze swoim kierunkiem nauki i programem praktyk zawodowych:
  • technik informatyki – mobile applications (aplikacje na urządzenia mobilne)
  • technik pojazdów samochodowych – e-buggy (pojazd elektryczny)
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – solar house (dom zasilany energią słoneczną).
  Uczniowie klasy 3 technikum kształcący się na kierunku technik informatyk odbyli praktyki zawodowe w szkole Colegio Salesianos San Pedro w terminie od 23.09.2019 do 04.10.2019. W ramach praktyk uczniowie kształcili swoje umiejętności z zakresu programowania aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android. Uczniowie klasy 3 kształcący się na kierunku technik pojazdów samochodowych odbyli praktyki w szkole Salesianos Trinidad w okresie 24.02.2020 – 06.03.2020. Zadaniem uczniów było skonstruowanie od podstaw elektrycznego pojazdu mechanicznego. Uczniowie samodzielnie wykonali zarówno konstrukcje zewnętrzne jak i podłączenia elektryczne w pojeździe.
  Działanie siły wyższej (epidemia koronawirusa) doprowadziło jednak do odwołania mobilności ostatniej grupy, czyli uczniów klasy 3 i 4 kształcących się w kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczniów ich wyjazd został odwołany na kilka dni przed wylotem.
  Poza praktykami uczestnicy projektu odbyli kurs języka angielskiego zawodowego oraz kurs języka hiszpańskiego. W projekcie zrealizowano również ścieżkę kulturową, dzięki której uczniowie poznali historię i kulturę Hiszpanii, doświadczyli lokalnej kuchni, zwiedzili najpiękniejsze miasta Andaluzji, m.in. Sewillę, Granadę i Kadyks. Podczas wyjazdu uczniowie zakwaterowani byli w rezydencji CALLE FRAY ISIDORO DE SEVILLA położonej w samym centrum miasta. W czasie pobytu w Hiszpanii uczniowie komunikowali się w języku angielskim, co również miało dużą wartość edukacyjną i przyczyniło się do rozwoju ich umiejętności językowych.
  Udział uczniów w projekcie został potwierdzony wieloma dokumentami uznawanymi na europejskim rynku pracy. Uczniowie otrzymali m.in.:
  - Europass Mobility – dokument potwierdzony przez Komisję Europejską, zawierający informacje na temat wiedzy i umiejętności nabytych w innym kraju europejskim
  - ECVET – Europejski System Transferu i Akumulacji Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym
  - Zaświadczenie o odbytych praktykach wydane przez organizację przyjmującą w Hiszpanii
  - Certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1
  Projekt całkowicie został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
  Uczestnicy projektu zdobyli nowe doświadczenia zawodowe i życiowe. Kształcili umiejętność pracy w zespole, a jednocześnie nauczyli się samodzielności i zaradności, poznali nową kulturę, nawiązywali kontakty międzynarodowe. Udział w projekcie „Zagraniczne praktyki zawodowe drogą do kariery” był dla uczniów niepowtarzalnym i niezapomnianym doświadczeniem, które zapewne zwiększy ich szanse na rynku pracy w przyszłości. Uczniowie jednogłośnie stwierdzają, że przeżyli niesamowitą przygodę i polecają udział w projektach Erasmus+ swoim kolegom i koleżankom.
  Zapraszamy do obejrzenia rezultatów projektu i szczegółowych relacji z jego przebiegu na naszym twinSpace: https://twinspace.etwinning.net/116412/pages/page/982147

  Agnieszka Boduszek

  Opublikował: J. Jurczyk


  ...powrót
  Do góry ...